Zo života skrytých umelcov ...

Autor: Petra Radvanská | 19.6.2012 o 15:10 | (upravené 19.6.2012 o 15:25) Karma článku: 4,69 | Prečítané:  554x

Viete čo u mnohých ľudí spája dlhý telefonát, hodinu v škole, stretnutie, kurz angličtiny, poradu a pod.? Čarbanice. Kvietky, motýliky, ornamenty, srdiečka, geometrické predmety, u tých zručnejších možno tváre, postavy, snáď portréty, ...

Sama to poznám. Keby niekto listoval v mojom „zošite pre všetko“ z výšky, tak by si nebol istý, či to boli skôr kurzy kreslenia alebo semináre.

Trošku som sa nad tým zamyslela, hlavou som si nechala preletieť zopár známych, kolegov a bývalých spolužiakov.

Na strednej si jedna spolužiačka vyfarbovala strany zo zošita načerveno, celé. Určite to číta, tak ju pozdravujem J. Iný spolužiak mal zas úplne počarbané bočnice kníh, z ktorých sa pripravoval na skúšku. Štandardne doma nachádzam počarbané papieriky s poznámkami (počas telefonátov v robote) a obálky od výpisov z účtov (počas telefónátov doma) - otcova robota. Jeden z mojich nadriadených si pravidelne kreslí ornamenty na servítky. Kockované zošity - tie sú kapitola sama o sebe.

Prvoplánovo to možno vyzerá ako prejav nezáujmu a ignorácie. Sama však viem, že hoci moja ruka čarbala, ak sa to naozaj oplatilo, moja myseľ bola sústredená správnym smerom. Zo záujmu som našla aj pár článkov na nete, v ktorých sa dokonca tvrdí, že takého „doodlovanie“ udržiava myseľ bdelú a tým zlepšuje koncentráciu. Povedzme si ale pravdu, ak je raz niekto nudný, nepomôže ani kreslenie. Všetci rečníci by si však mali tieto články prečítať. Nám kresličom by to hralo do karát, lebo by si mysleli, že sa smažíme udržať si pozornosť.

Ešte doteraz si pamätám každé slovo z rozhovoru k prvému obrázku. A ten druhý, ten je aj pre mňa veľkou neznámou, hoci to písmo je moje ...  

mix.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

KOMENTÁRE

Američania sa boja, že sa ich krajina čoraz viac podobá Rusku

Liberálnu Ameriku neznepokojuje obava, že Rusko bude riadiť svet.


Už ste čítali?