Hudba, ktorá zmenila môj život II, Californication2

Autor: Petra Radvanská | 19.7.2012 o 11:25 | Karma článku: 4,44 | Prečítané:  821x

Pár rokov dozadu sme s bratom dostali na Vianoce akustickú gitaru. Tak som medzi sviatkami začala mydliť akordíky - C, D, Am, G, nejaké vybrnkávačky, jednoduché pesničky, až som si raz vyskúšala elektrickú gitaru. Láska na prvý dotyk, ktorá vydržala veľmi dlho, až kým ju nenahradila nová.

Prvou naozaj odohratou pesničkou (aspoň vtedy som si to myslela), a to s patričnou hrdosťou pred jedným divákom – ockom, bola Californication od RHCP. Ešte aj dnes, keď ju počujem, tak si spomeniem ako stojím v izbe pri počítači a s kostrbatými prstami sa snažím zahrať to jednoduché sóličko. Veľmi mi to najprv nešlo, pretože image nie je na nič a pre štyri steny svojej izby, som si spustila gitaru „proklate“ nízko ako Frusciante.

S hrou na nástroj prichádza podľa mňa iná láska k hudbe, jej iné vnímanie. Trvalo to pár rokov, čo som hudbu začala vnímať akosi viac „do hĺbky“ a vymenila som Fruscianteho za Fleaho.  Prvá pieseň, ktorú som si na base zahrala a vďaka ktorej som sa do zvuku a funkcie basy ako nástroja zaľúbila, bola opäť Californication.

Tá pieseň je pre mňa stelesnením prvotných malých hudobných úspechov. Aj pre gitaru, aj pre basu má rovnakú štruktúru – sloha, refrén a jednoduché sóličko v strede pesničky. A zvládať akékoľvek sólo je pre začiatočníkov veľmi motivujúce :-). Neopočúva sa mi asi nikdy. Gitare sa už dnes nevenujem skoro vôbec a s basou sme si dali nedobrovoľnú, prácou spôsobenú pauzu, no na jej tóny, akordy a basové linky majú moje prsty nezmazateľnú pamäť a sú skoro stále prvé, ktoré si len tak brnknem, keď sa mi gitary dostanú do rúk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

KOMENTÁRE

Američania sa boja, že sa ich krajina čoraz viac podobá Rusku

Liberálnu Ameriku neznepokojuje obava, že Rusko bude riadiť svet.


Už ste čítali?